Tkaniny dekoracyjne to bardzo istotny element wystroju każdego wnętrza. Dzięki swojej różnorodności decydują o charakterze oraz klimacie panującym we wnętrzu.

Mogą myć odmienne pod wieloma względami, choć szczególnie warto zwrócić uwagę na podział na naturalne i syntetyczne. Te pierwsze wykonane są z przędzy bawełnianej, jedwabnej, lnianej oraz wełny. Tkaniny syntetyczne są zdecydowanie bardziej odporne na zużycie, ponieważ tworzą je włókna poliestrowe, akrylan oraz nylon.

Tkaniny dekoracyjne scharakteryzują się oryginalnym wzornictwem i mogą mieć zróżnicowaną fakturę. Jedne wybarwiane są tak, że zaskakują intensywnymi kolorami, inne mają barwy stonowane i pastelowe. Niezależnie od sposobu w jaki są tkane lub dziane, cechują się wysoką jakością i doskonałymi walorami ozdobnymi.

tkanina dekoracyjna z brązowo złotym wzorem geometrycznym

Tkaniny kolorowe

Tkaniny kolorowe znajdują szerokie zastosowanie jako popularny sposób wykończenia okien. Występują w niezliczonych wzorach, a dobrymi przykładami są choćby:

– tkaniny kolorowe w kwiaty

– tkaniny kolorowe z motywem tropikalnych liści

– kolorowe tkaniny dekoracyjne we wzory geometryczne

Mogą mieć różne struktury, od delikatnych, gładkich po nieco bardziej grube i chropowate. Są dobrym sposobem na podniesienie walorów dekoracyjnych wnętrza, ponieważ dodają fakturę i głębię do pomieszczenia. Tkaniny miękkie, jak welur lub aksamit, dają przytulny i elegancki efekt, podczas gdy tkaniny z bawełny lub lnu mogą dodać lekkości i nowoczesnego, minimalistycznego efektu.

Tkaniny kolorowe można z powodzeniem wykorzystać do produkcji poduszek i narzut, które wspaniale nadają się do uzupełnienia kolorystyki i podkreślenia stylu wnętrza.

Różnorodność wzorów i kolorów umożliwia dobór tkanin, które będą najbardziej odpowiednie do charakteru pomieszczenia i pozwala nadawać mu kierunek stylu dekoracji.

tkanina kolorowa w trójkąty szaro żółte

Tkaniny na metry do dekoracji okien

Tkaniny do dekoracji okien dostępne są na metry. Oprócz tego, że są stylowym, pełnym wyrazu elementem wpływającym na aranżację wnętrza, umożliwiają regulację wpadającego do pomieszczenia światła, a także zapewniają prywatność.

W ofercie sklepu z tkaninami w Jarocinie znajdą Państwo zarówno tkaniny na metry, które mają standardową szerokość 150cm, jak również sięgające do podłogi, długie tkaniny dekoracyjne do salonu.

Złożenie zamówienia jest bardzo proste, bo wystarczy wybrać spełniający oczekiwania wzór tkaniny, a następnie podać wymiary na jakie ozdoba okienna ma zostać przygotowana. Dla Państwa wygody wszywamy taśmę marszczącą, nabijamy ozdobne kółka lub doszywamy haczyki fleksy – tkanina dekoracyjna zostanie uszyta na wskazaną długość.

szara tkanina dekoracyjna na zasłony
tkaniny dekoracyjne w kwiaty na czarnm tle środa wielkopolska