Ratusz Jarocin dekoracje okienne

Remont jarocińskiego ratusza dobiegł końca wiosną 2024r. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę w wyposażeniu jego wnętrza. Zasłony, które wykonaliśmy, stały się niezwykle efektowną ozdobą niemalże wszystkich okien w obiekcie. W artykule prezentujemy zdjęcia dekoracji, które zdobią okna w nowej siedzibie Urzędu Miasta Jarocin.

Zasłony w jarocińskim ratuszu - tak prezentują się udekorowane okna

W obiektach użyteczności publicznej zasłony oprócz tego, że mają się pięknie prezentować, muszą być w pełni funkcjonalne. Jednym z wymogów projektu dekoracji okiennych do jarocińskiego ratusza, było uszycie zasłon w taki sposób, aby układały się w równe, głębokie fale. Dodatkowo miały stworzyć możliwość wygodnego wykorzystywania materiału do regulacji nasłonecznienia przez pracowników urzędu.

Tkanina akustyczna na zasłony w ratuszu

Pani architekt, która zaprojektowała wystrój jarocińskiego ratusza, na zasłony wybrała tkaninę jednolitą, gładką w kolorze jasno beżowym. Dodatkowo musiała spełniać określone wymogi. Decyzja o wyborze tej tkaniny zapadła nie tylko ze względu na jej walory ozdobne, ale zadecydowały o tym również:

  • tkanina cechuje się bardzo dobrymi możliwościami zaciemnienia wnętrza (nieprzepuszczalność światła na poziomie 70-80%)

  • jest to tkanina akustyczna, czyli ma doskonałe parametry pochłaniania dźwięków we wnętrzu

  • trudno palność – tkanina posiada certyfikat trudno palności FR i spełnia wymogi bezpieczeństwa określonego w przepisach przeciwpożarowych

Wyremontowane wnętrze jarocińskiego ratusza - zasłony w sali sesyjnej i gabinecie burmistrza

To właśnie w odnowionych salach ratusza znajdują się m.in gabinet Burmistrza Jarocina, jego zastępcy, oraz gabinet przewodniczącego Rady Miejskiej. W największej sali odbywają się sesje z udziałem radnych.

Zasłony w sali sesyjnej i pozostałych pomieszczeniach umarszczone są w proporcji 2:1. Zgodnie z trendami dekoracji wnętrz w kilku pomszczeniach materiałami ozdobione są całe ściany. Duża ilość tekstyliów ma szczególnie znaczenie w gabinetach, ponieważ znacząco poprawia się tutaj akustyka – materiał pochłania dźwięk, a jednocześnie umożliwia swobodne zasłonięcie wnęki okna.

Materiał z którego uszyte są zasłony to trudnopalny blackout, który skutecznie blokuje nadmiar światła wpadającego przez okna.

Zdjęcia przedstawiają okna w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza przed i po zawieszeniu zasłon

Uczestnictwo w wyposażeniu ratusza znajdującego się na jarocińskim rynku i wykonaniu zasłon na okna z godnie z projektem bardzo nas cieszy, bo było doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia przy realizacji dużych prowadzonych z rozmachem projektach.

Za całościowe wyposażenie wnętrza obiektu odpowiedzialna była firma P11, we współpracy z projektem Panią Karoliną Baszyńską.

Dodaj komentarz