Ratusz Jarocin dekoracje okienne

Remont jarocińskiego Ratusza dobiegł końca wiosną 2024r. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę w wyposażeniu jego wnętrza. Wykonaliśmy zasłony, które stały się niezwykle efektowną ozdobą niemalże wszystkich okien w obiekcie.


Zasłony w jarocińskim Ratuszu – tak prezentują się udekorowane okna

W obiektach użyteczności publicznej zasłony oprócz tego, że mają się pięknie prezentować, muszą być w pełni funkcjonalne. Jednym z wymogów projektu dekoracji okiennych do jarocińskiego Ratusza, było uszycie zasłon w taki sposób, aby układały się w równe, głębokie fale. Dodatkowo miały stworzyć możliwość wygodnego wykorzystywania materiału do regulacji nasłonecznienia przez pracowników urzędu.


Tkanina akustyczna na zasłony w Ratuszu


Pani architekt, która zaprojektowała wystrój jarocińskiego Ratusza, na zasłony wybrała tkaninę jednolitą, gładką w kolorze jasno beżowym. Dodatkowo musiała spełniać określone wymogi. Decyzja o wyborze tej tkaniny zapadła nie tylko ze względu na jej walory ozdobne, ale zadecydowały o tym również:
tkanina cechuje się bardzo dobrymi możliwościami zaciemnienia wnętrza (nieprzepuszczalność światła na poziomie 70-80%)
jest to tkanina akustyczna, czyli ma doskonałe parametry pochłaniania dźwięków we wnętrzu
trudno palność – tkanina posiada certyfikat trudno palności FR i spełnia wymogi bezpieczeństwa określonego w przepisach przeciwpożarowych


Zasłony w Sali sesyjnej i gabinecie burmistrza – wyremontowane wnętrze jarocińskiego Ratusza

To właśnie w odnowionych salach Ratusza znajdują się m.in gabinet Burmistrza Jarocina, jego zastępcy, oraz gabinet przewodniczącego Rady Miejskiej. W największej sali odbywają się sesje z udziałem radnych.


Zasłony w sali sesyjnej i pozostałych pomieszczeniach umarszczone są w proporcji 2:1. Zgodnie z trendami dekoracji wnętrz w kilku pomszczeniach materiałami ozdobione są całe ściany. Duża ilość tekstyliów ma szczególnie znaczenie w gabinetach, ponieważ znacząco poprawia się tutaj akustyka – materiał pochłania dźwięk, a jednocześnie umożliwia swobodne zasłonięcie wnęki okna.


Materiał z którego uszyte są zasłony to trudnopalny blackout, który skutecznie blokuje nadmiar światła wpadającego przez okna.


Zdjęcia przedstawiają wnętrze sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza przed i po zawieszeniu zasłon.


Zasłony w Sali sesyjnej i gabinecie burmistrza – wyremontowane wnętrze jarocińskiego Ratusza

Uczestnictwo w wyposażeniu Ratusza znajdującego się na jarocińskim Rynku i wykonaniu zasłon na okna z godnie z projektem bardzo nas cieszy, bo było doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia przy realizacji dużych, prowadzonych z rozmachem projektach.


Za całościowe wyposażenie wnętrza obiektu odpowiedzialna była firma P11. Projekt wykonała Pani Karolina Baszyńska.


Ratusz w Jarocinie – zdjęcia zasłon w sali sesyjnejZasłony uszyte w Systemie Wave, które zawiesiliśmy w gabinecie Burmistrza Jarocina, umożliwiają swobodną regulację nasłonecznienia w pomieszeniu. Dodatkowo dzięki akustyczności pochłaniają dzwięk, a tym samym komfort pracy w tej przestrzeni.

Scroll to Top