Firany na skośne okna Śrem Środa Wlkp Września Poznań

Firany na skośne okna to unikatowe, szyte na zamówienie dekoracje okienne. Projektowane są tak, aby były dobrze dopasowane do niestandardowych okien, nad którymi karnisz powieszony jest pod kątem.

W zależności od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, można je wykonać zarówno z haftowanych tkanin wykończonych koronką, jak również z lekkich i zwiewnych podkładów, takich jak tiul czy woal.


Firanki na skośne okno Śrem Środa Wlkp Września Poznań

Niezależnie czy firany na skośne okna będą gładkie czy we wzory warto, aby po zawieszeniu efektownie je zdobiły. Osłonięte firanami skośne okno przyciąga naszą uwagę w sposób szczególny.


Jeśli chcemy, aby takie okno stało się przodującą ozdobą we wnętrzu, powinniśmy wybrać odpowiednią dekorację. Każde ma unikalny kształt i wymiar, dlatego firany na skośne okna są zazwyczaj wykonywane na zamówienie.

Szyby i futryny pozostawione bez jakichkolwiek dodatków tekstylnych sprawiają, że we wnętrzu zapanuje niezbyt przytulny, surowy klimat. Firany na skośne okna są urokliwe i mają pozytywny wpływ na przyjemne ocieplenie przestrzeni.


Okno skośne wyjątkową dekoracją wnętrza

Rozwój technologii w budownictwie sprawił, że skośne oszklenia przestały być ograniczeniem i są montowane powszechnie. W pomieszczeniach na poddaszu mogą mieć kształt trapezu, choć często spotykane są również okna szczytowe trójkątne. Mają unikatowy wygląd, dlatego odpowiednio zaprojektowane i uszyte na zamówienie firany na skośne okno, są wyjątkową dekoracją wnętrza.


 Z uwagi na to, że okna skośne są elementem nietypowym we wnętrzu, często są sporym wyzwaniem podczas aranżacji. Montaż firan na skosach związany ze specyficznym kształtem takich okien może okazać się bardziej kłopotliwy niż tych tradycyjnych. Mimo tego, że niejednokrotnie wymaga specjalnych karniszy i odpowiedniego podejścia do kwestii mocowania, nie ulega wątpliwości, że dekorowanie takich okien może przynieść wiele dobrego.


Odpowiednio dobrane firany na skośne okna mogą stanowić piękną i funkcjonalną dekorację w pokoju. Stanie się tak, jeśli model i materiał użyty do ich wykonania, będzie komponował się z jego całościowym wystrojem. Podobnie jak w przypadku standardowych okien na skosach znakomicie sprawdzą się klasyczne, zmarszczone firanki sięgające podłogi (często delikatnie opierające się o podłogę).

Wyśmienicie podkreślą atuty nietypowego okna i estetycznie je ubiorą.
Sporo do zaoferowania mają również firany upinane na boki. Na oknie prezentują się wyjątkowo pięknie, zgrabnie je odsłaniając. Należy pamiętać, że firany na skosie zwykle są podtrzymywane tylko z jednej strony, dlatego trzeba unikać ciężkich materiałów, które mogą obciążać karnisz.


Mając na względzie doskonałe walory ozdobne skośnych okien, zdecydowanie warto zadbać o ich należyte zagospodarowanie, mimo że wymaga to nieco więcej uwagi. Wieszanie przygotowanych na wymiar firan jest możliwe, jeśli nad oknem zamontowany jest klasyczny karnisz ścienny lub listwa podsufitowa KS.


Szyjemy firany na skośne okna Śrem Środa Wlkp Września Poznań

Firany na skośne okna mają swoje ograniczenia materiałowe i stylowe, a dodatkowo mogą sprawić trudność podczas montażu, dlatego warto skorzystać z wiedzy pracowników Salonu Firan Jarocin. Mamy wiedzę, która pomaga w projektowaniu i realizacji nietypowych dekoracji okiennych. Jesteśmy przekonani, że odpowiednio dopasowane firany na skośne okna mogą stanowić piękną i funkcjonalną dekorację w pokoju.

+48 888 033 133

Konsultacje i pomiary skośnych okien w obrębie miast:
Śrem Środa Wlkp Września Poznań

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rozmowy z pracownikami Salonu. Oferujemy listwy podsufitowe KS i karnisze ścienne umożliwiające montaż firan na skosach.

email: sklep@firanki.info

Scroll to Top